W dniu 7 stycznia 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacji Prawnej im. Hugona Kołłataja. Spotkanie to odbyło się w formie warsztatów.

W murach naszej uczelni gościliśmy Panią mgr Janiną Czech. Pani Janina jest biegłym sądowym, psychologiem, specjalistą z zakresu psychologii penitencjarnej, od kilkunastu lat pracuje w Służbie Więziennej jako psycholog.

W ramach warsztatów mogliśmy poruszyć następujące tematy prawa i potrzeby dziecka krzywdzonego – granice interwencji w rodzinie, rola biegłego psychologa w postępowaniu karnym oraz rola psychologa penitencjarnego w zakładzie karnym z uwzględnieniem systemu terapeutycznego.

Pani Janina opowiedziała studentom o pracy w Służbie Więziennej z praktycznego punktu widzenia, przedstawiła rodzaje pytań zadawanych biegłym psychologom w czasie przesłuchania przez prokuratora.

Studenci mieli możliwość zapytać o to jak są sposoby pracy z więźniami oraz o metody pisania opinii przez biegłego.

Każdy z uczestniczących studentów otrzymał certyfikat.

Serdecznie dziękujemy Pani Janinie za przybycie oraz podzielenie się swoim doświadczeniem z studentami. Podziękowania należą się również dr Damianowi Gil i dr Adamowi Pązik za organizację tego wydarzenia.