W dniu 9 grudnia 2019 r. Na kampusie UEK, w pawilonie G, w sali nr 13 odbyła się międzyuczelniana konferencja naukowa, organizowana przez Koło Naukowe Prawa „Schola Legem” pod tytułem „RODO w kontekście najnowszych regulacji unijnych”. Konferencję te zaszczycili swoją obecnością pracownicy naukowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie tacy jak: profesor UEK dr hab. Jan Byrski, prof UEK dr hab. Katarzyna Świetla, dr Zbigniew Długosz, dr Konrad Stolarski oraz Inspektor Ochrony Danych na UEK w Krakowie mgr Anna Dąbrowska – Waśniowska. Na konferencji nie zabrakło również przedstawicieli naszego koła Follow UP w postaci Prezesa Koła Mateusza Kozuba oraz prelegentki Katarzyny Racibor. Wysłuchaliśmy ciekawych przemówień zarówno pracowników naukowych, którzy w swoich wystąpieniach bazowali na doświadczeniach zawodowych,  jak i studentów z czego każdy poruszył inny temat związany z problematyką RODO.  Wśród prac pojawiły się takie tematy jak: „Prawo do bycia zapomnianym”, „RODO w kontekście stron internetowych”, RODO w kontekście biur rachunkowych, kary administracyjne w RODO.