Koło Naukowe Studentów Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii „Follow UP” powstało w celu zrzeszenia i intensyfikacji wysiłków naszych studentów. W odpowiedzi na nadarzającą się okazje i rozwój naszego Instytutu postanowiliśmy zacząć jeszcze aktywniej działać w ramach struktur uczelnianych.

Koło powstało 19.10.2017 r. z inicjatywy Studentów Założycieli, Opiekunów i Władz Instytutu i od tamtego czasu aktywnie działa na polu naszej uczelni i nie tylko. Możemy pochwalić się między innymi takimi działaniami jak organizacja warsztatów, spotkań z przedstawicielami różnych dziedzin nauki, spotkania z praktykami oraz wystąpień publicznych – umożliwiające naszym studentom zdobycie wiedzy niezbędnej w procesie poszukiwania pracy oraz dalszego samodoskonalenia. Ponadto aktywnie bierzemy udział w różnego rodzaju inicjatywach takich jak: działalność w organizacjach studenckich i fundacjach, organizacja konferencji naukowych, udział w festiwalu naukowym, czy współredagowanie i pisanie do uczelnianego czasopisma „Sprężynka”.

Jeżeli jesteś aktywną osobą, lubiącą wyzwania i masz w sobie coś z pioniera, zachęcamy do wzięcia udziału w naszych spotkaniach i przyłączenia się do Koła. Potrzebujemy osób takich jak Ty! Nie bojących się przejmowania inicjatywy i chcących dalej się rozwijać.

Zarząd Koła w kilku słowach. Poznajcie nas!

 

Mateusz Kozub – przewodniczący

Cześć, nazywam się Mateusz Kozub i jestem studentem IV roku prawa na Uniwersytecie Pedagogicznym.  Moja droga z studiami prawniczymi zaczęła się później niż w przypadku moich kolegów, jednak teraz wiem, że podjąłem jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Po skończonych studiach moim marzeniem jest rozpoczęcie aplikacji prokuratorskiej i praca w tym zawodzie.  Moja działalność w Kole Naukowym rozpoczęła się wraz z jego założeniem. Uczestnictwo w nim pozwala rozwijać mi moje pasje poprzez organizowanie konferencji o tematyce karnistycznej. W wolnych chwilach, których nie ma dużo poświęcam się wspinaczce górskiej, co pozwala oderwać mi się od codziennej prozy życia.

Liliana Podwika – wiceprzewodnicząca 

Hej, jestem Liliana Podwika. Obecnie zaczęłam I rok studiów magisterskich na kierunku administracja na Uniwersytecie Pedagogicznym. Jestem sędzią sportu samochodowego, co pozwala mi na relaks i rozładowanie emocji w wolnych chwilach. Lubię czytać książki i poszukuje tematów, które wymagają myślenia. Lubie wyzwania. Poszukuje i dążę do zgłębienia wiedzy w danym temacie co daje mi duża satysfakcję.

Kinga Chrobak 

Każdy kto mnie zna wie, że jestem pozytywną osobą i zawsze chętnie służę pomocą. Nazywam się Kinga Chrobak i jestem studentką III roku prawa na Uniwersytecie Pedagogicznym. Do Koła Naukowego dołączyłam zaraz na początku jego powstania. Wszystko co robię w Kole wykonuje z wielką pasją i zaangażowaniem. Dzięki udziale w wydarzeniach organizowanych przez Koło Naukowe Follow UP poszerzam sobie horyzonty i rozwijam swoje pasje. Po skończonych studiach prawniczych moim marzeniem jest ukończenie aplikacji prokuratorskiej lub sędziowskiej. W wolnych chwilach chodzę na siłownie oraz zdobywam szczyty górskie.

 

Kacper Cholewa 

Kolejny rozdział w życiu, nowo powstały kierunek, nowi ludzi, nowy instytut – tak właśnie zaczęła się moja przygoda na Uniwersytecie Pedagogicznym. Nazywam się Kacper Cholewa i miałem przyjemność być jednym z Członków Założycieli Naszego Koła Naukowego.
Wydaje mi się że to właśnie ten „efekt świeżości” spowodował tak wiele możliwości – nowo kształtująca się jednostka otworzyła przed nami wiele dróg. Liczne wydarzenia organizowane na Uczelni, wyjazdy na konferencje, oraz spotkania z ciekawymi osobistościami, to właśnie powód dla którego postanowiłem wziąć udział w pracach Koła Naukowego. Studiowanie, to nie tylko siedzenie z nosem w książkach i odbębnienie praktyk, ja nie miałem zamiaru biernie przyglądać się wszystkiemu co dzieje się wokół. Postanowiłem wziąć udział w tworzeniu czegoś od podstaw, a teraz.. teraz mam za sobą 3 lata ciężkiej pracy, ale również doświadczeń i satysfakcji, które na pewno zaprocentują w przyszłości i pozwolą mi na dumne nazywanie się Prawnikiem.

 

Mateusz Nowak

Studiuję dziennie administrację na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Poprzez przynależenie do społeczności studenckiej oprócz uczestnictwa w obowiązkowych wykładach i ćwiczeniach angażuję się również w inne aktywności. Odkąd zacząłem studia powtarzam: studia to nie tylko zajęcia i egzaminy! Pełnię funkcję starosty roku, redaktora naczelnego instytutowego pisma „Sprężynka” oraz jestem członkiem zarządu koła naukowego Follow UP. Celem koła naukowego IPAiE UP Follow UP jest działalność naukowa i samokształceniowa jej członków. Brzmi skomplikowanie? Nie jest! Warsztaty, uczestnictwo w wykładach otwartych, pomoc w organizacji wielu przedsięwzięć w instytucie i nie tylko. Przynależenie do koła naukowego stanowi dla mnie duże uzupełnienie wiedzy, która w najbliższym czasie zadecyduje na rynku pracy oraz zastosowanie już nabytej wiedzy w praktyce. Współpraca ze studentami daje mi możliwość rozwijania swoich cech takich jak: przedsiębiorczość, samodzielność , kreatywność, praca pod presją czasu czy umiejętność pracy w grupie. Gorąco polecam taką formę aktywności, ponieważ w takim miejscu nie tylko poszerzysz krąg swoich zainteresowań, ale również poznasz wielu ciekawych ludzi, będziesz miał okazję do wymiany swoich poglądów, nauczysz się pracować w grupie, a co najważniejsze nabierzesz pewności siebie! W wolnych chwilach oddaje się pasji gry na gitarze.